pajurio teise

Šeimos teisė – tai civilinės teisės pošakis, kuris apima įvarius fizinių asmenų turtinius ir neturtinius santykius, kurie atsiranda santuokos, bendro gyvenimo nesusituokus, partnerystės, įvaikinimo, globos ir rūpybos, vaikų išlaikymo ir auklėjimo pagrindu. Šeimos teisės normos nereglamentuoja visų šeimos santykių, o tik kai kurias, svarbiausias, santykių sritis, susijusias su turtiniais klausimais bei tuos santykius, kuriuose bent vienas iš santykių subjektų yra vaikas ar socialiai pažeidžiamas suaugęs asmuo. Šeimos teisė nereglamentuoja, kiek sutuoktiniai ar nesusituokę gyvenantys asmenys gali turėti vaikų, kaip turi būti pasiskirstoma pareigomis namų ūkyje, tačiau šeimos teisė reglamentuoja santuoką, bendrą gyvenimą nesusituokus, santuokos ar bendro gyvenimo nesusituokus nutraukimo teisines pasekmes, šeiminius sutartinius santykius (vedybų sutartis), vaikų globos, bendravimo su vaikais ir jų išlaikymo, įvaikinimo, tėvystės klausimus. Kai kurių autorių (C.Schneider) nuomone, šeimos teisė yra absurdas, nes šeimos gyvenimas – tai chaosas, o chaoso neįmanoma reglamentuoti. Žmonės gyvena pagal savo protą, pomėgius, tradicijas, o ne pagal įstatymą.

TEIKIAMOS PASLAUGOS:

  • Įnicijuojame mediacijos procesą, padedame pasirinkti mediatorių.
  • Rengiame prašymus nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutarimu, sutarčių dėl santuokos nutraukimo pasekmių.
  • Rengiame ieškinius ir atstovaujame teisme dėl santuokos nutraukimo esant kito sutuoktinio kaltei,
  • Rengiame ieškinius ir atstovaujame teisme dėl tėvystės nustatymo, dėl išlaikymo vaikui priteisimo, pakeitimo, ieškinius dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo tvarkos su vaiku nustatymo, dėl tėvų (tėvo ar motinos) valdžios apribojimo.
  • Rengiame ieškinius ir atstovaujame teisme dėl išlaikymo/paramos priteisimo pilnamečiams vaikams.
  • Rengiame apeliacinius, kasacinius, atskiruosius skundus tokio pobūdžio bylose.
  • Teikiame įvairias teisines konsultacijas šeimos teisiniais klausimais dėl santuokos nutraukimo, vedybinių, povedybinių sutarčių sudarymo, turto pasidalinimo, tėvystės nustatymo, nuginčijimo, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, nepilnamečių vaikų teisių apsaugos ir kitais klausimais.

Skyrybos

Paprastai skyrybos atima daug laiko, pinigų bei sukelia nemalonių rūpesčių. Gera naujiena ta, kad Jūs patys galite palengvinti sau situaciją pasinaudodami specialistų patyrimu ir kreiptis į juos pagalbos. Svarbu ir tai, kokiomis aplinkybėmis vyksta skyrybos. Kai sutuoktiniai išsiskiria bendru sutarimu, viską galima padaryti greičiau, tokiu atveju paprasčiau pasidalinti bendrą turtą. Priešingu atveju skyrybos tampa daug sudėtingesnėmis, užima daugiau laiko, dėl to prireikia daugiau paslaugų, susikaupia didesnės bylinėjimosi išlaidos.

Uždaryti Meniu
SKAMBINTI