pajurio teise

Įtariamųjų ir kaltinamųjų gynyba, atstovavimas nukentėjusiesiems, susitarimai dėl žalos atlyginimo. Paslaugos šioje srityje apima įtariamųjų ir kaltinamųjų gynybą, atstovavimą nukentėjusiesiems, civiliniams ieškovams, civiliniams atsakovams, susitarimų dėl žalos atlyginimo, taip pat susitarimų dėl susitaikymo, kitų dokumentų parengimą. Gynyba ir atstovavimas apima paslaugų teikimą tiek teisme, tiek policijos ir kitose institucijose. Be kita ko, rengiame dokumentus privataus kaltinimo bylose, civilinius ieškinius, pareiškimus, apeliacinius, kasacinius skundus. Baudžiamosiose bylose atstovaujame ir juridinius asmenis.

Baudžiamoji teisė – kodėl ji aktuali?

Baudžiamosios teisės žinios yra aktualios visiems, tame tarpe ir moksleiviams, todėl, kad neretai mes darome dalykus, net neįtardami, kad už tai gresia baudžiamoji atsakomybė, arba nesuvokdami atsakomybės masto. Pavyzdžiui:

• Bet kokios vertės (100 eurų vertės mobilaus telefono ar net 2 eurų vertės kišenpinigių) svetimo daikto atėmimas, panaudojant prievartą (pvz., pasakymas atimant daiktą – „atiduok, nes bus blogai“), gali būti vertinamas kaip plėšimas pagal BK 180 str., už kurį baudžiama net laisvės atėmimu iki 6 metų;

• Neteisėtas tyčinis svetimų sms žinučių ar elektroninių laiškų stebėjimas gali būti baudžiamas pagal BK 166 str. laisvės atėmimu iki 2 metų;

• Už narkotinių medžiagų platinimą (pvz., vienkartinį draugo „pavaišinimą“) yra baudžiama pagal BK 260 str. 1 d. laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.

Uždaryti Meniu
SKAMBINTI